Slide hobbystyczny
kurs rysunku
dla dorosłych Sprawdź szczegóły kursu

Hobbystyczny KURS RYSUNKU DLA DOROSŁYCH

Jest to kurs rysunku skierowany do osób, które chcą rozwijać swoje zainteresowania rysunkowe, a także dla tych, którzy nie mieli jeszcze wcześniej kontaktu z rysunkiem, a chcieliby rozpocząć naukę.

JAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA – rysunek dla dorosłych w Tutore

W szkole Tutore mamy doświadczenie w tworzeniu odpowiednich warunków do nauczania

osób dorosłych. Kurs rysunku dla dorosłych nastawiony jest na naukę rysowania etapami – od podstawowych zagadnień do zaawansowanych prób rysunkowych. Podczas cotygodniowych spotkań z nauczycielem przejdziesz wszystkie etapy nauczania krok po kroku. Podczas lekcji poznasz nie tylko praktyczne rozwiązania, ale będziesz miał również okazję zapoznać się z wybranymi problemami teoretycznymi. Niewątpliwym atutem jest kontakt z nauczycielami prowadzącymi. Są to nie tylko profesjonalni artyści, ale także świetni pedagodzy, podchodzący do każdego ucznia w sposób indywidualny. Każda lekcja składa się z krótkiej części teoretycznej, fazy szkicowej oraz zadania głównego, rysowanego pod okiem nauczyciela. Po każdej lekcji gwarantujemy dostęp do materiałów dodatkowych,

zawierających inspirację do własnej pracy twórczej oraz ćwiczenia utrwalające wiedzę i

umiejętności zdobyte podczas zajęć z nauczycielem. Niezależnie od tego czy masz już jakieś doświadczenie czy też stawiasz pierwsze kroki w tej dziedzinie, pomożemy Ci czerpać

przyjemność z rysowania i tworzenia własnych dzieł.

Kurs rysunku online dla dorosłych
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych innowacyjnych metodach nauczania.

Nasz program kursu rysunku online

Od A do Z –
kompleksowo

Omawiamy zagadnienia podstawowe i wprowadzające w temat rysunku. Dlatego zaczniemy od takich zagadnień jak szkic, walor czy światłocień.

Różnorodna
perspektywa

Kolejne zajęcia będą poświęcone martwym naturom, zwierzętom, pejzażom, portretom, studium postaci ludzkiej czy architekturze.

Warsztat
rysunku

Ołówek stanie się Twoim przyjacielem – nasze lekcje mają zagwarantować jak najlepsze opanowanie tego podstawowego narzędzia rysunkowego.

PROGRAM KURSU rysunek dla dorosłych - CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Zapewnimy Ci komfortowe warunki, abyś mógł nauczyć się podstaw rysowania lub doskonalić już posiadane umiejętności. Nauka rysunku z nami to przede wszystkim dobra zabawa, ale także okazja by odkryć w sobie artystę i zrelaksować się od pracy czy życia codziennego Na czym skupia się kurs rysunku dla dorosłych:
- nauka obserwacji
- rysowanie z natury lub ze zdjęcia
- poznanie zasad perspektywy
- nauka cieniowania i uzyskiwania głębi światłocieniowej
- nauka poprawnego komponowania
- studium martwej natury
- rysunek architektury i pejzażu
- studium człowieka
- podstawy anatomii.
- teoretyczne zagadnienia z różnych dziedzin sztuki - sztuce relaksacji i niwelacji stresu poprzez obcowanie ze sztuką Program stworzony dla osób mających już podstawy z rysunku, ale także dla tworzących intuicyjnie, poszukujących wskazówek i inspiracji.

DLA KOGO JEST KURS RYSUNEK DLA DOROSŁYCH?

 • dla każdego kto lubi rysować i chce podnieść swoje umiejętności
 • dla wszystkich, którzy nie rysowali nigdy, a chcieliby zobaczyć, jak przebiega nauka
 • rysunku prowadzona przez profesjonalistów
 • dla wszystkich, którzy chcą się zrelaksować poprzez wspólne rysowanie w kameralnych grupach
 • dla osób, które chcą zwolnić tempo i  zniwelować stres 
 • miłośników sztuki, którzy chcieliby sprawdzić czy jest to dziedzina, w której sami mogliby odnieść jakiś sukces.
 • osób, które hobbystycznie zajmują się tą dziedziną sztuki.
 • osób pragnących szlifować swój talent pod okiem profesjonalistów

JAK UCZYMY, CZYLI O NASZYCH METODACH - NAUKA RYSUNKU w Tutore.

Praca opiera się na wspólnym działaniu z nauczycielem. Podczas każdej lekcji nauczyciel wykonuje zadania rysunkowe i na bieżąco pokazuje proces rysowania za pomocą kamerki. Bardzo często zadanie główne ma formułę „krok po kroku” – nauczyciel prezentuje w jaki sposób poradzić sobie z napotkanymi trudnościami z narysowaniem danej rzeczy. Uczniowie mają okazję prezentować swoje prace nauczycielowi i rozmawiać na temat postępów. Tempo pracy dostosowane jest do całej grupy, a także do poszczególnych uczestników. Nie stosujemy presji czasu. Rysowanie jest dla nas przede wszystkim pozytywną formą spędzania czasu. Wspólnie pomożemy Ci odkryć umiejętności, o których być może sam wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy.

Lekcje odbywają się według następującego schematu:

WPROWADZENIE I ROZMOWA. Podczas tej części najczęściej będziemy rozmawiać o wybranym zagadnieniu teoretycznym związanym z tematyką lekcji, a także oglądać Wasze prace rysunkowe wykonane wcześniej i rozmawiać na ich temat.

BRUDNOPIS. W tej części wykonamy sobie serię ćwiczeń praktycznych o charakterze szkicowym, które wprowadzą Was do głównego zadania.

ZADANIE GŁÓWNE. Główne ćwiczenie rysunkowe na konkretny temat, związany z tematyką lekcji. Np. Martwa Natura, Pejzaż, Człowiek. Zadanie wykonywane w asyście nauczyciela i z jego pomocą. Podczas kursu będziecie mieli okazję nauczyć się stosowania różnego rodzaju technik rysunkowych, sposobów cieniowania, a także poznacie teoretyczne aspekty warsztatu rysownika. Dowiecie się jakie są rodzaje ołówków i które pasują najbardziej do konkretnych zadań.

PO KAŻDEJ LEKCJI OTRZYMACIE MATERIAŁY DODATKOWE, które utrwalą wiedzę nabytą podczas zajęć, a także zawierać będą interesujące inspiracje, zachęcające do podjęcia własnych prób twórczych.

 

NAUKA RYSUNKU DLA DOROSŁYCH - DLACZEGO WARTO?

 • LEKCJE ONLINE Z NAUCZYCIELEM: spotkania, podczas których możesz rozwiać wątpliwości, otrzymać korektę i rozwinąć skrzydła
 • 60 MINUT ZAJĘĆ: nasze zajęcia trwają 60 minut i odbywają się raz w tygodniu, jest to idealny czas na przerobienie najważniejszych zagadnień z danego obszaru
 • TEORIA + PRAKTYKA: dostaniesz odpowiednią dawkę teorii, którą szybko wykorzystasz w praktyce
 • AUTORSKIE MATERIAŁY DYDAKTYCZNE: innowacyjne materiały skrojone na miarę potrzeb ucznia dorosłego, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w krótkim czasie
 • UŻYTECZNY PROGRAM: nauczysz się przydatnych umiejętności i rozwiązań, a także będziesz miał okazję do wspólnego rysowania w sympatycznym gronie
 • MAŁE GRUPY ZAJĘCIOWE: nauka odbywa się grupach zajęciowych 4-8 osób, dzięki czemu uwaga jest poświęcona każdemu uczestnikowi

CO JEST NIEZBĘDNE DO ZAJĘĆ?

Komputer z dostępem do szybkiego Internetu z oprogramowaniem

Windows lub Mac

 • Zainstalowana przeglądarka Chrome
 • Spokojne miejsce do pracy
 • ołówki o różnym stopniu twardości
 • gumka do ścierania
 • papier a4 (na początek wystarczy zwykły do drukarki, choć lepiej zaopatrzyć się w papier z bloku technicznego)
 • teczka do przechowywania prac
 
ZAPISY ONLINE
Zastanawiasz się jak wyglądają nasze lekcje ?
Nie zwlekaj, zapisz się na lekcję próbną

Bezpłatna lekcja próbna

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Zajęcia odbywają się w formule online pod okiem doświadczonego nauczyciela-artysty.

Szybki Internet, dostęp do przeglądarki Chrome, oprogramowanie Windows lub Mac, przybory do rysowania

Jedna lekcja trwa 60 minut

Spotykamy się raz w tygodniu

Program zajęć przygotowany jest dla osób początkujących tworzących intuicyjne, ale także dla tych mających już podstawy rysunku, poszukujących wskazówek i inspiracji do dalszej pracy nad własną kreatywnością. 

Grupy nie przekraczają 8 osób

Nie, lekcje odbywają się w oparciu o prezentacje przygotowane przez szkołę